Tesla Model YLong Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 507 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 384 hk/527 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
20% I UDBETALING - 2421 KR / MDR
0 KR I UDBETALING - 3128 KR / MDR
2,98 % i Grøn billån hos Vejle bilhus
- GARANTI KAN FORLÆNGES TIL 300.000KM -
VORES KUNDER HAR TALT
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
5 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
____________________
⚙️ HØJDEPUNKTER HERUNDER⚙️
⭐️P-CENSOR FOR & BAG
⭐️360 KAMERA
⭐️SÆDEVARME FOR & BAG
⭐️ADDAP. FARTPILOT + AUTOPILOT FARTPILOT
⭐️BLUETOOTH TILKOBLING
⭐️VOGNBANEASSISTENT
⭐️NØGLEFRI BETJENING
⭐️GLASTAG & EL BAGKLAP
____________________
UDSTYRSBOMBE HERUNDER:
LAGERBIL: AA507RÆK
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, alufælge, kurvelys, laser forlygter, glastag, tågelygter, tågelygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, elektrisk kabinevarmer, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, nødlader, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i 3. sæderække, varme i rat, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, navigation, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, alarm, esp, auto hold, airbag, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), videoovervågning, automatisk lys, automatisk nødassistent, isofix, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse
__________
TAGER GERNE DIN GAMLE BIL I BYTTE.
__________
Tages forbehold for taste samt beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 495.232 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 854 liter |
| Vægt | 1.981 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 390 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Airbags | Laser forlygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nødlader |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| Elektrisk kabinevarmer | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i 3. sæderække |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Videoovervågning |