Tesla Model S75D 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 186 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | -/658 nm |
| Acceleration | 4,4 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Hos Bilgo Køge! - Tesla Model S 75D – Luksus, ydeevne og fremtidens kørsel.
⭐Udvalgt udstyr⭐
✅Autopilot
✅Dual Motor (AWD)
✅Panorama glastag
✅Automatisk klimaanlæg 2-zonet
✅Førersæde m memory
✅Sædevarme for/bag + ratvarme
✅Navigation
✅Bakkamera + P-sensor for/bag
✅Nøglefri adgang
💰 Attraktiv finansiering – med eller uden udbetaling – altid til en lav rente.
🔁 Vi tager naturligvis gerne din nuværende bil i bytte.
📞 56 65 02 72 · ✉️ salg@bilgo.dk
📍 Valdemarshaab 6C, 4600 Køge
🕒 Åbningstider (salg)
Man–Fre: 09.00–18.00
Lør–Søn: 10.00–16.00
🌐 Se alle vores biler på www.bilgo.dk
📌 Inden besigtigelse er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📌 Der tages forbehold for eventuelle tastefejl.
Komplet udstyrsliste:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, frunk, dab radio, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, airbag, vognbaneassistent, esp, automatisk nødbremsesystem, auto hold, glastag, el indst. førersæde m. memory
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 893.207 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 745 liter |
| Vægt | 2.188 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 498 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
|---|---|
| App integration | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Frunk | Vognbaneassistent |