Tesla Model S75 5d
Kontantpris
189.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 212.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 480 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Acceleration | 5,8 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
rækkevide 480km iflg fabrik,, digitalt cockpit, kørecomputer, læderindtræk, el indst. førersæde, splitbagsæde, alufælge, glastag, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuldaut. klima, fartpilot, nøglefri adgang, sædevarme, 4x el-ruder, luftundervogn, håndfrit til mobil, apple carplay, bakkamera, isofix, airbag,leveres nysynet
finanseringsforeslag
37,960kr udbetaling
2797kr pr mnd
72 mnd løbetid
finansieringsforeslag 2
0kr udbetaling
3656kr pr mnd
72 mnd løbetid
kan købes uden finansiering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.107 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 498 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 483 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Bakkamera | Luftundervogn |
|---|---|
| Digitalt cockpit | Nøglefri adgang |
| El indst. førersæde | Panoramatag |
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| Elsæder | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |