Tesla Model 3Standard Range+ RWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 325 hk/- |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK KUN KM. 50.000,
automatgear, 2 zone klima, sædevarme, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, glastag, 18" alufælge, vinterdæk, læderindtræk, læderrat, el indst. forsæder, varme i forrude, 4x el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, esp, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, isofix, dæktryksmåler, trådløs mobilopladning, frunk, el-klapbare sidespejle, splitbagsæde, kørecomputer, el-justerbar lændestøtte, stemmebetjening, intelligent hastighedsassistent, 7 airbags, m.m. Nysynet 18/3-2026, Gerne finansiering med eller uden udbetaling, Ring for prøvekørsel - tlf 51625485
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 314 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 360° kamera | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| 7 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Antispin | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Frunk | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Intelligent hastighedsassistent |