Tesla Model 3Performance AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 34.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 528 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 627 hk/741 nm |
| Acceleration | 3,1 sek. |
| Tophastighed | 261 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen står i 2300 København S - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
Tesla Model 3 Performance Highland sælges.
Årgang: juni 2024
Km. 34.000 km (stiger dagligt)
Farve: Stealth Grey
Bilen står på originale 20” Tesla performance fælge med sommerdæk.
Alufælge med vinterdæk kan tilkøbes for kr. 10.000,-
Vintermåtter medfølger.
Ekstra udstyr:
- Performance for- og bagkofanger
- Performance sæder
- Adaptiv affjedring
- Performance undervogn
- Performance bremser og røde kalibre
- Kulfiber detaljer
- Kulfiberspoiler
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 454.422 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 594 liter |
| Vægt | 1.929 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 342 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kunstlæder |
|---|---|
| Automatgear | Kunstlæderindtræk |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |