Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 129.900 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 462 hk/- |
| Acceleration | 4,6 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🟠 Denne bil har Enhanced Autopilot
🟠 Garanti på batteri 8 år eller 160.000 km
🟠 Sort læderkabine
🟠 Klima, Navigation, glastag og meget mere!
✔ Mulighed for finansiering – også uden udbetaling
✔ Vi tager gerne din bil i bytte
✔ Mulighed for at tegne en ejerskifteforsikring på bilen
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, led kørelys, glastag, fuld led forlygter, automatgear, centrallås, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, navigation, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, esp, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.847 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 333 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kunstlæderindtræk |
| Airbags | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
|---|---|
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB+ Radio | Navigation |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| ESP / ESC | Parkeringssensor (bag) |
| Fartpilot | Parkeringssensor (for) |
| Fjernb. centrallås | Sædebetræk, læder |
| Frunk | Sædevarme |
| Fuld LED forlygter | Skiltegenkendelse |
| Fuldaut. klima | Splitbagsæde |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde |