Tesla Model 3Long Range AWD 4d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 161.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 132 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Long Range AWD ..kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, sportssæder, el indst. førersæde, 18" alufælge, glastag, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, træk, 2 zone klima, automatgear, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, 360° kamera, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, trafikkamera, isofix, 8 airbags, esp, vognbaneassistent
En.gros til C.vr
Kan også købes detail til 145900
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 542 liter |
| Vægt | 1.926 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 379 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 8 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |