Suzuki Swift1,2 GL 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2010 |
| Kilometertal | 237.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 94 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Highlights:
✅ El-ruder
✅ kørecomputer
✅ splitbagsæde
✅ El-spejle
Øvrig beskrivelse:
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, vinterhjul, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, usb-a tilslutning, isofix, airbag, antispin, esp
Bilcentralen Aarhus
📞 Tlf.: 22 42 55 33
Hos Bilcentralen Aarhus sætter vi en ære i at give dig en tryg og god bilhandel. Vi tilbyder professionel rådgivning og en ærlig gennemgang af bilen, så du ved præcis, hvad du køber.
Bilen kan fremvises efter aftale i både Silkeborg og Aarhus – vi er fleksible og tilpasser os dig.
Kontakt os gerne for mere information eller for at booke en fremvisning. Vi glæder os til at høre fra dig! 🚗✨
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.035 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
|---|---|
| Centrallås | Stemmebetjening |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix | Vinterhjul |