Suzuki Swift1,2 Dualjet mHybrid Exclusive+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,8 km/l |
| CO2 udledning | 86 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Super flot Swift i koksmetalfarve bilen har kørt 88.000 km og vi levere bilen nysynet hvor den også får service og nr plader er med i pris
, 16" alufælge sommerhjul og der medfølger fine vinterhjul
vi tilbyder finansiering hos Santander med og uden udbetaling
topmodel i udstyr bla , 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 4x el-ruder, sædevarme, fjernb. centrallås, navigation, bakkamera, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, dæktryksmåler, isofix, vognbaneassistent, antispin, automatisk lys, regnsensor, automatisk start/stop, fuld led forlygter, tågelygter, el-sidespejle m/varme, højdejust. førersæde, multifunktionsrat, kørecomputer, splitbagsæde, mørktonede ruder i bag m.m i udstyr
fin Swift kendt for sin drifsikkerhed og holder 26,8 p l benzin
vi tager evt din gamle bil i bytte
åbent hverdage 8-17 søndag 11-15 eller efter aftale
ring inden i kører så i ikke kører forgæves Mvh Jørgen Juul-Jensen
forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 966 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 384 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 399 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |