Suzuki Swift1,2 Club aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 192.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 94 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Bemærk:
✅ Automatgear.
✅ Pæn og velholdt Suzuki Swift.
✅ Anhængertræk.
✅ Står på 4 fine helårsdæk med masser af mønster. Dækkene er også godkendt til vinterkørsel.
✅ Økonomisk bil der kører 17,9 km/l.
✅ Masser af udstyr fx. Aircondition, Fartpilot, Højdejusterbart førersæde, Sædevarme, LED Kørelys og meget mere.
, automatgear, aftageligt træk, fartpilot, aircondition, sædevarme, højdejust. førersæde, led kørelys, helårshjul, 4x el-ruder, el-sidespejle m/varme, læderrat, multifunktionsrat, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, udv. temp. måler, usb-a tilslutning, tagræling, tågelygter, esp, dæktryksmåler, isofix, splitbagsæde
Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling. Besøg vores hjemmeside på www.PeterPetersen.dk og ansøg online eller ring til os på 66164040 og hør nærmere om dine finansieringsmuligheder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 166.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aftageligt træk | Isofix |
| Aircondition | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Helårshjul |