Suzuki S-Cross1,0 Boosterjet Active aut. 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 144 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/170 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
automatgear, 17" alufælge, fuld led forlygter, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, navigation, fartpilot, nøglefri adgang, nøglefri tænding, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, AFTAGELIGT TRÆK, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, sd kortlæser, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, lygtevasker, 7 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 1.235 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 7 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Alufælge | Lygtevasker |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | SD kortlæser |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |