Suzuki Grand Vitara 2.0 Benzin
✅Kørt 104.000
✅Årgang 2007
✅Nysynet
✅1 Ejers
Velholdt og driftssikker Suzuki Grand Vitara, som kun har kørt 104.000 km. Bilen fremstår pæn og velholdt og er nysynet, så den er klar til mange nye kilometer. Det en 1 ejers bil, så den er blevet passet og plejet. En solid og komfortabel bil med god plads og høj indstigning, perfekt både til hverdag og længere ture.
Udstyr 📋
Fuld læderkabine
Soltag
Armlæn
Multifunktionel rat
El ruder
Fartpilot
A/C
Sædevarme
Varme i for- bagrude
2 centrallås nøgler
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Odder, Østjylland
Ny annonce
Suzuki Grand Vitara
1,6 GL 3d
64.900 kr.
3/2007
163.000 km
11,5 km/l
Manuelt gear
Benzin
3/2007
163.000 km
11,5 km/l
4x4 Personbil - BENZIN - TRÆK TIL 1.600 KG. - SYNET d. 18-03-2026,
Lån til bilen på 5 minutter med eller uden udbetaling - Vi åbner butikken efter aftale - Ring gerne på 50770130,
Formidles via Point360.dk – købsgebyr 2.495 kr. + valgfri 1-5 års Garantie. Se mere på Point360.dk eller kontakt os på 50 77 01 30,
Der tages forbehold for evt. tastefejl,
Farsø, Nordjylland
Suzuki Grand Vitara
1,9 DDiS GLS 5d
12.900 kr.
(Engros/CVR)
6/2009
272.000 km
13,0 km/l
Manuelt gear
Diesel
6/2009
272.000 km
13,0 km/l
Bilen er under klargøring for at sikre højeste kvalitet før levering.
Flere billeder og komplet beskrivelse følger snarest.
Ring eller skriv for forhåndsinfo og mulighed for fremvisning.
KUN SALG TIL ENGROS CVR. NR
Åbyhøj, Østjylland
Suzuki Grand Vitara
2,0 Active 5d
74.900 kr.
11/2005
203.000 km
11,0 km/l
Manuelt gear
Benzin
11/2005
203.000 km
11,0 km/l
Den helt rigtige 4hjulstrækker(nye model) med benzinmotor., fuldaut. klima, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, sædevarme, cd/radio, isofix, 6 airbags, esp, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, tågelygter, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle m/varme, dobbelt bagagerumsbund, kørecomputer,undervognsbehandlet,næsten nye dæk og fælge klar til vinterens vejr.
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET
GIR DU LYD PÅ FORHÅND UNDGÅR DU AT KØRE FORGÆVES
VI HOLDER ÅBENT I PÅSKEN EFTER AFTALE
Søborg, København
Side 1 af 1
Suzuki
Suzuki er intet mindre end verdens største producent af små biler. Og med næsten 3 millioner biler gennem produktionen om året har Suzuki slået sin position blandt verdens 10 største bilproducenter fast. Siden Suzukis introduktion på det danske marked i 1996 er det gået stærkt for den japanske bilproducent. I dag er landet dækket af hele 76 autoriserede forhandlere, hvilket giver Suzuki et af de største og bedst dækkende forhandlernetværk i Danmark. Siden 1996 er der solgt mere end 120.000 biler i Danmark, blandt andet takket være multi-bilen Suzuki Wagon R, som tog danskerne med storm ved introduktionen i 1998. Minibilen Alto, den køreglade Swift, der alene i 2012 blev solgt i næsten 3.000 eksemplarer i Danmark, og allrounderen Grand Vitara har ligeledes medvirket til successen. Suzuki Alto er af magasinet Penge og Privatøkonomi blevet kåret som den billigste bil at eje - to år i træk. De seneste års prisudvikling på mikro- og mini-bilerne i Danmark er samtidig med til at presse priserne yderligere ned på brugte Suzuki-modeller, der sættes til salg på brugtmarkedet.
3 Facts om Suzuki Suzuki-koncernens japanske hovedsæde, Suzuki Motor Corporation, er placeret i byen Hamamatsu syd for Tokyo. Herfra styres Suzuki’s verdensomspændende aktiviteter, som blandt andet omfatter produktion af biler, motorcykler, bådmotorer, typehuse og el-drevne rullestole. I alt beskæftiger koncernen mere end 50.000 medarbejdere. Takket være mange års ekspertise inden for produktion af små biler leverer Suzuki i dag biler til andre producenter, eksempelvis General Motors, Fiat, Nissan og Mazda. Suzuki-bilernesælges i mere end 190 lande, bilproduktionen er på ca. 2,9 millioner om året og foregår på 18 fabrikker i 14 lande. Suzuki er dermed den 9. største bilproducent i verden, og den samlede bilproduktion har siden starten rundet mere end 45 millioner eksemplarer.
Suzuki's historie Michio Suzuki grundlagde selve Suzuki-koncernen, da han i 1909 konstruerede en avanceret vævemaskine, men der gik mange år, før bilerne kom i centrum, og først i 1955 rullede de første Suzuki-biler ud fra fabrikken. I mange år var Suzuki mest kendt som en af verdens førende producenter af motorcykler. Men i dag har Suzuki produceret over 40 millioner biler, og eksporten rundede 10 millioner biler i 1998. I Asien er Suzukis lastbiler og mini-vans utroligt populære, og i Japan har Wagon R i mange år været den mest solgte bil.
Bilbasen er en del af Vend. Vend er ansvarlig for dine data på denne hjemmeside. Læs mere