Suzuki Jimny1,5 Adventure AllGrip 3d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 76.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,2 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.160 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/130 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
*** Suzuki Jimny personbil på hvide plade og med 4 sæder! ***
Den legendariske Suzuki Jimny er en stærk og rå-charmerende offroader. Ideel som fiks bil i byen, som arbejdshest i naturen eller til den private eventyrer med offroad ambitioner. Med sine kompakte dimensioner, robuste konstruktion og avancerede 4WD-system klarer Jimny det mest krævende terræn.
Udover alt standardudstyret har bilen også en masse lækre og fede detaljer, såsom:
- Læderkabine
- Aftagelig trækkrog
- Indfarvede kofangere
- Offroad dæk
- Sorte alufælge
- Sort hjulcover på bagklap
- Armlæn mellem forsæder
OBS: Kigger du på denne bil på BilBasen.dk, så klik ind på vores hjemmeside for at se flere billeder da BilBasen.dk tillader max. 18 billeder pr. bil - www.brdr-clausen.dk/biler-til-salg
-----
Vi tager alle biler i bytte - Kontakt os for et uforpligtende tilbud!
Vi tilbyder finansiering, både med og uden udbetaling!
-----
Mvh.
Brdr. Clausen A/S
Lundemarksvej 31
4300 Holbæk
59 44 50 50
info@brdr-clausen.dk
Vi glæder os til at høre fra dig!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 251.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 85 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 365 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 370 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dynamisk blinklys i bag | Tonede ruder |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |