Suzuki Ignis1,2 Dualjet Adventure 5d
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
R: Tågelygter for., Centrallås m/fjernbetjening, 16" Alu fælge, Automatisk klimaanlæg, Sædevarme, El-ruder , Sorte ruder bag, Lakerede sidespejle og dørhåndtag, Nøglefri start, Tagræling, Navigation, AEB (autonomiers Emergency Brake), 12V strømudtag, Sorte skærmkanter, Sliding bagsæde (50/50), Multimediesystem, Vognbaneassistent, Slingrevarsel, LED nær- og fjernlys, El-sidespejle m/varme og blinklys, Læderrat m/rat kontakter, Metallak, træk, fuldaut. klima, nøglefri tænding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 156.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 900 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 370 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 32 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Fuldaut. klima | Træk |