Suzuki Celerio1,0 Comfort 5d
Kontantpris
59.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/90 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 400 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
CD-radio, El-ruder for., Splitbagsæde, Bluetooth, LED kørelys, Centrallås , Bagrude visker, Hill holder, Stop/start funktion, Metallak/Suzuki, kørecomputer, aircondition, udv. temp. måler, el-ruder, led kørelys, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 89.987 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 880 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aircondition | Udv. temp. måler |
| El-ruder |