Suzuki Baleno1,2 Dualjet Exclusive 5d
Kontantpris
77.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bil nr.: 10273
Velholdt 1 ejers Suzuki Baleno - undervognsbehandlet fra ny!
Xenonlys
Træk
Fuldaut. klima,
Fjernb. centrallås
Adaptiv fartpilot
Sædevarme
Navigation
Håndfrit til mobil
Bakkamera
Multifunktionsrat
Isofix
Splitbagsæde
16" alufælge
Nøglefri adgang & tænding
Synet d. 24-03-2025 ved km. 115.000 km. (evt. leveret nysynet forhør venligst nærmere herom i salgsafdelingen)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 159.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Airbags | Nøglefri adgang |
| Aircondition | Nøglefri tænding |
| Alufælge | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |