Smart Roadster0,7 aut. 2d
Kontantpris
82.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2006 |
| Kilometertal | 188.579 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/110 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
alufælge, sportssæder, stofindtræk, tågelygter, el-ruder, cd/radio, hækspoiler, targa tag som kan løftes af, automatgear, fjernb. centrallås, sportsudstødning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 343.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 790 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 343 cm |
|---|---|
| Højde | 119 cm |
| Lasteevne | 240 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sportssæder |
| CD/radio | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |