Smart Roadster-Coupé0,7 aut. 3d
Kontantpris
84.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2004 |
| Kilometertal | 154.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/110 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
læderrat, sportssæder, alufælge, tågelygter, aircondition, armlæn, cd/radio, ratgearskifte, automatgear, targa tag som kan løftes af. Bilen leveres nysysnet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 810 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 343 cm |
|---|---|
| Højde | 119 cm |
| Lasteevne | 220 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderrat |
|---|---|
| Aircondition | Ratbetjent gearskifte |
| Alufælge | Ratgearskifte |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sportssæder |
| El-ruder | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
|---|