Smart Fortwo Cabrio1,0 Pure aut. 2d
Kontantpris
69.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 92.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 71 hk/91 nm |
| Acceleration | 15,5 sek. |
| Tophastighed | 151 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Airbags, Selealarm, ESP (Elektronisk Stabiliserings Program), ABS bremser, Radio, El-opvarmet bagrude, Kørelys, Nakkestøtter for fører og passager, ESP, Startspærre, Airbags for, Sideairbag for fører og passager, Cool & Audio-Pakke, CPA, Direkte styring, Sporassistent, Handskerum låsbart,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 875 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 270 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 330 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 28 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Fartpilot |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |