Skoda Superb2,0 TDi 150 Style Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 247.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✅ adaptiv fartpilot
✅ blindvinkelsassistent
✅ vognbaneassistent
✅ el indst. sportsæder m. memory
✅ bi-xenon m. fjernlysassistent
✅ canton lyd pakke
Øvrig beskrivelse:
automatgear, svingbart træk til 2.000kg, apple carplay, android auto, navigation, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor for/bag m. optisk visning, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, automatisk nødbremsesystem, el betjent bagklap, nysynet, tandrem skiftet ved 218.000 km, ambiente belysning, 3 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, regnsensor, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, sports læder multifunktionsrat, 18" alufælge, mørktonede ruder i bag, tagræling, el-klapbare sidespejle m/varme, køl i handskerum, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, auto hold, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, cd/radio, usb-a tilslutning, sd kortlæser, aux tilslutning, splitbagsæde, højdejust. forsæder, tågelygter, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, lygtevasker, 7 airbags, esp, lavpris tilbud,
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Mulighed for omgående levering, da vi er nummerplade operatør.
✅ Attraktiv forsikring via Tryg
📞Undgå at køre forgæves. Ring i forvejen på 44140099
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.420 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 689 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Køl i handskerum |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | Lygtevasker |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | SD kortlæser |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| AUX tilslutning | Sportssæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (manuelt) |
| Bi-xenon | Tågelygter |
| Blindvinkelassistent | Tagræling |
| CD/radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |