Skoda Superb1,4 TSi iV Sportline Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 193.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 43,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 56 km |
| Batterikapacitet | 9,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Skoda Superb Combi iV DSG Facelift– Prestige, Matrix LED, DCC, ACC, Læder, Træk
Sjældent veludstyret Skoda Superb Plug-in Hybrid med høj komfort, avanceret teknologi og komplet servicehistorik.
Bilen fremstår i meget flot og velholdt stand og er serviceret udelukkende hos autoriseret Skoda gennem hele levetiden.
?
Eksklusivt udstyr, hele udstyrsliste kan tilsendes
• Matrix LED forlygter
• Digitalt speedometer
• Travelassist
• Adaptiv fartpilot (ACC)
• Adaptiv undervogn (DCC) – maksimal komfort og køredynamik
• Lane Assist, Blind Spot & Emergency Assist
• Parkeringsassistent + bakkamera
• Elektrisk bagklap
• Svingbart anhængertræk
• Læderkabine
• Nøglefri adgang
• Ratvarme
• El-justerbare forsæder m. memory
• Trådløs opladning
• 3-zoners klimaanlæg
• Ambientebelysning 10-farver
• Navigation (MIB3)
• Trådløs Apple CarPlay / Android Auto
• Trådløs opladning + LTE opkobling
• Vejskiltegenkendelse
• Canton Sound system
?
Drivlinje
• 1.4 TSI Plug-in Hybrid
• Systemydelse: 160 kW
• DSG automatgear
• Mulighed for daglig kørsel på ren el + lang rækkevidde på benzin
?
Historik & stand
• Fuld autoriseret Skoda servicehistorik
• Passet og vedligeholdt uden kompromiser
• Ikke-ryger bil
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 490.817 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.747 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 544 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Adaptiv undervogn | El komfortsæder |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Internet |
|---|---|
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |