Skoda Superb1,4 TSi 125 Elegance 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2009 |
| Kilometertal | 316.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 156 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
✅BILEN ER NYSYNET D 12/12-2025
✅EL SÆDER MED MEMO
✅FARTPILOT
✅SÆDEVARME
✅AFT TRÆK
✅2 ZONE KLIMA
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, el indst. førersæde m. memory, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, aftageligt træk, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, airbag, esp
Sælges engros uden garanti og reklamationsret.
Finansiering Tilbydes - Med Eller Uden Udbetaling. Vi tager din bil i bytte - Se alle vores biler på www.Autohusetpetersen.dk
Kontakt os gerne og få et uforpligtende tilbud. Undgå at køre forgæves - Ring gerne i forvejen.
TLF +4525768600 Eller mail salg@autohusetpetersen.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 349.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 62 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | El indst. førersæde m. memory |
|---|---|
| 2 zone klima | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Aftageligt træk | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Stofindtræk |