Skoda Scala1,0 TSi 110 Dynamic DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 35 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
-
-
*16" Alufælge
*Fuld LED forlygter
*Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for,
* Automatgear
16" Alufælge, Alufælge, Fuld LED forlygter, LED kørelys, Metallak, Tågelygter for, Mørktonede ruder bag, Armlæn, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Automatisk lys, Bakkamera, Bluetooth, CD / radio, DAB+ radio, Digital instrumentering, Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Radio, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Touchskærm, USB stik, Undervognsbehandlet, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Kopholder, Læderrat, Stofindtræk, Airbag, ABS, Adaptiv Fartpilot, Afstandsradar, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Selealarm, Foldetag, Ikke ryger
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 218.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 467 liter |
| Vægt | 1.142 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |