Skoda Rapid1,2 TSi 110 Ambition 5d
Kontantpris
79.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 154.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Metallak - Metal Grey, Ambition plus pakke,6 airbags.
Højdejusterbart passagerforsæde, kørecomputer, stofindtræk, højdejust. forsæder, 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, automatisk start/stop, 4x el-ruder, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, airbag, antispin, ESP, 6-trins manuel gearkasse.
Et ekstra sæt vinterhjul på fælge medfølger.
Tandremmen blev udskiftet ved 135.000 km.
Olie og alle filtrer blev skiftet ved 149.000 km
Ny forrude og baglygter.
PAVA undervognsbehandlet i 2023.
Kørte kilometer 154760 km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.185 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 460 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |