Skoda Rapid1,0 TSi 95 ICE Spaceback DSG 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
!!PÅSKETILBUD!!
ENGROS SALG TIL CVR NR TIL DENNE PRIS
MED DSG AUTOMATGEAR
SOMMER/ VINTERHJUL..
Passet med service ved autoriseret Skoda forhandler
multifunktionsrat, sportssæder, kørecomputer, tågelygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, fartpilot, fjernb. centrallås, centrallås, sædevarme, el-ruder, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, isofix, dæktryksmåler.
træk til 1000kg..
har lidt ridser / buler - se billeder..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 204.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 415 liter |
| Vægt | 1.199 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Apple carplay | Isofix |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Sportssæder |
| Fartpilot | Tågelygter |