Skoda Octavia2,0 TDi 150 Style Combi DSG 5d
Kontantpris
109.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 217.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 17" alufælge, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led baglygter, tagræling, aftageligt træk, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 344.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Aftageligt træk | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Android auto | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| AUX tilslutning | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Isofix |