Skoda Octavia2,0 TDi 150 Elegance Combi 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2013 |
| Kilometertal | 238.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, kurvelys, 2 zone klima, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, cd/radio, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), esp, læderrat, tågelygter, tagræling, fartpilot, automatisk start/stop, sd kortlæser, aux tilslutning, 6 airbags, isofix, dæktryksmåler, håndfrit til mobil, sædevarme, køl i handskerum, el-sidespejle, stofindtræk, bagagerumsdækken, SERVO ABS SERVICE OK LEV NYSYNET, bi-xenon
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 322.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.247 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bi-xenon | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | SD kortlæser |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil |