Skoda Octavia1,5 TSi 150 Business Line Combi DSG 5d
Kontantpris
166.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 16" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, adaptive forlygter, led baglygter, aftageligt træk, automatgear, 2 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab+ radio, navigation, android auto, apple carplay, sd kortlæser, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, fjernlysassistent, automatisk lys, lygtevasker, automatisk nødbremsesystemESC, 9 Airbags, DAB - Digital radio modtagelse, Metallak - Black Magic, Digitalt cockpit
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.354 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Adaptive forlygter | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | Lygtevasker |
| Android auto | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | SD kortlæser |
| Automatisk lys | Splitbagsæde |
| Automatisk nødbremsesystem | Stofindtræk |
| Automatisk start/stop | Tågelygter |
| Bagagerumsdækken | Træthedsregistrering |
| DAB+ Radio | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |