Skoda Octavia1,4 TSi iV RS Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 70 km |
| Batterikapacitet | 13,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 28 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/- |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Android Auto
- Elektrisk bagklap
- Adaptiv fartpilot
- Navigation
- Sportssæder
- Fuld LED forlygter
- El-soltag
- Isofix
- Canton lydpakke
- Matrix lygter
- Adaptiv undervogn
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 428.419 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.707 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 434 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 personers | Fjernlysassistent |
| 7 personers | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |