Skoda Kodiaq1,4 TSi 150 Style DSG 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 223.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Prøvekørsel kun ved forudgående booking – ring i forvejen for at sikre, at bilen er klar og tilgængelig.
Reg. 22-08-2017
Sidst synet d. 25-08-2025
Bemærk dette udstyr!
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Automatisk nødassistent
✅ Parkeringssensor (for + bag)
✅ Nøglefri tænding
✅ Nøglefri adgang
✅ Auto hold
✅ Aut. nedbl. bakspejl
✅ Automatisk start/stop
✅ Fjernlysassistent
✅ Led kørelys
✅ Apple carplay
✅ Android auto
✅ Musikstreaming via bluetooth
✅ Regnsensor
✅ 3 zone klima
✅ El-klapbare sidespejle m/varme
✅ Ambiente belysning
✅ Elektrisk parkeringsbremse
✅ 19" alufælge
✅ Svingbart træk (manuel) til 1.800 kg.
-------------------------------
⭐️⭐️⭐️Bilen sælges engros til cvr nummer ⭐️⭐️⭐️
-------------------------------
Øvrigt udstyr:
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 7 personers, alufælge, el-sidespejle, tagræling, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, app integration, håndfrit til mobil, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 407.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 560 liter |
| Vægt | 1.471 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 772 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 7 personers | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødassistent | Ratgearskifte |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |