Skoda Karoq1,0 TSi 115 Style DSG 5d
Kontantpris
170.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, regnsensor, 7 airbags, digitalt cockpit, el betjent bagklap
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 342.021 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 521 liter |
| Vægt | 1.361 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 539 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 7 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Motorkabinevarmer |
|---|---|
| Automatgear | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |