Skoda Fabia1,4 16V 101 Ambiente Combi 5d
Kontantpris
25.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2004 |
| Kilometertal | 180.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 163 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 101 hk/126 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Skoda Fabia Combi 1,4 benzin sælges.
Årgang: 2004 km: 180.000
Pæn og velholdt bil med god plads
elruder, sædevarme, træk. kører godt.
Der er almindelige brugsspor efter alder.
Nye Bremser bag
Nye Tændrør
Ny luftfilter
Ny katalysator
Ny generator
Ny køler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.187 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.100 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 422 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| El-ruder | Træk |
| Sædevarme |