Skoda Fabia1,2 TSi 90 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 205.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Skoda Fabia 1,2 TSi Benzin 2015 - VELHOLDT - NYSYNET
- Tidligere ejer har passet rigtig godt på bilen
- Årgang: 2015
- KM: 205.000
- NYSYNET
- Service Ok
- Vægtafgift kun 460 Kr.
- Billig i forsikring
- Aircondition der køler
- Træk må trække 1000 Kg.
- En hel masse andet udstyr - Ring gerne for mere info.
En god, velholdt og velkørende bil til en ordentlig pris
Fremvisning KUN efter aftale - ring venligst til os aftale gerne en tid.
Kontakt:
Tlf. 4260 3211
Tlf. 2424 1230
BEMÆRK: Vi har fremvisningslokation i Slagelse by - tæt på motorvejen.
Kontakt os gerne hvis der skulle være nogle spørgsmål.
Udstyr:
6 airbags, esp, antispin, automatisk nødbremsesystem, usb-c tilslutning, aux tilslutning, håndfrit til mobil, el-ruder, sædevarme, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, fartpilot, fjernb. centrallås, aircondition, centrallås, træk, el-sidespejle, splitbagsæde, højdejust. førersæde, stofindtræk, læderrat, bagagerumsdækken, kørecomputer, Frontassistent, XDS+
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 179.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.109 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Centrallås | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| ESP / ESC |