Skoda Fabia1,2 TSi 90 Ambition Combi 5d
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Bemærk bilen leveres nysynet.
Tidligere undervognsbehandling.
Anhænger træk.
, kørecomputer, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, stofindtræk, el-sidespejle, træk, aircondition, 4x el-ruder, udv. temp. måler, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, aux tilslutning, usb-a tilslutning, cd/radio, db. airbags, esp, isofix, antispin, dæktryksmåler.
Eksklusiv levering nummerplader.
Billig finansiering tilbydes uden udbetaling.
Vi har nummerplader på lager så du kan køre hjem samme dag.
Vi tager også din gamle bil i bytte.
Ring på telefonnummer41664136. Der tages forbehold for eventuelle test fejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 146.179 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.033 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |