Skoda Fabia1,2 TSi 110 Tour de France Combi 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 213.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
✅110 Hk & Aftageligt træk 570/1.100 kg
✅16" Originale Alufælge
✅Fartpilot m. begrænser
✅Infotainmentskærm m. Bluetooth
✅Fuldaut.klima & Sædevarme
✅P-Sensor bag m. visning i display
✅Sportsforsæder, mørktonede ruder & XDS+ differentiale
✅Corrida Red lak
✅Synet og service incl nye bagbremser d.1/4-2026
✅Reg nr CS59945
Afhentningstilbud / Salg til CVR nr.
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tagræling, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp
Forbehold for tastefejl.
På vore engros biler må du påregne høflig selvbetjening, og da vi som regel ikke kender bilens baggrund, kan vi desværre ikke hjælpe med yderligere oplysninger. Vi skriver altid bilens tidligere reg nr, så du har mulighed for selv at undersøge bilens historik.
Vi tager gerne din bil i bytte, kontakt os på tlf. 98 26 90 11
eller besøg os på Haldagervej 50 i Biersted 9440.
Vi holder åben mandag – torsdag 08:00-17:00
Fredag 08:00-15:30 Aften og weekend efter aftale på tlf 98 26 90 11.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.153 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |