Skoda Fabia1,0 TSi 95 VM Edition 5d
Kontantpris
92.185 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/- |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Skoda fabia 1.0 TSI 95HK
Velholdt skoda fabia fra 2018, som lige har fået stort service og nysynet marts 2026.
Jeg har været den eneste ejer af bilen og har overholdt alt service
Der medfølger 4x sommerdæk med alufælg
Udstyr:
Kørecomputer
Bagagerumsdækken
Multifunktionsrat
Stofindtræk
Højdejust. førersæde & passagersæde Splitbagsæde
Sidespejle m/varme
Fuldaut. klima
Adaptiv fartpilot
Læderrat
Aut. nedbl. bakspejl
Sædevarme
4x el-ruder
Apple carplay
Usb-A tilslutning
Parkeringssensor (bag)
Isofix
Antispin esp
Dæktryksmåler
Auto. nødbremse
Aircondition
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 155.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 330 liter |
| Vægt | 1.109 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Servo |