Skoda Fabia1,0 TSi 110 Ambition 5d
Kontantpris
100.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2018 |
| Kilometertal | 64.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Finansieringsforslag på denne Fabia feks udbetaling Kr 15000,- og fra 1376,- pr. måned
Tilkøb en udvidet serviceaftale med op til 20000 km årligt for Kr 295,- pr. måned.
fuldaut. klima, fartpilot, sædevarme, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, automatisk start/stop, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle m/varme, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), usb-a tilslutning, dæktryksmåler, isofix, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 164.958 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 330 liter |
| Vægt | 1.129 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Helårshjul |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
|---|---|
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |