Skoda Fabia1,0 MPi 75 Active 5d
Kontantpris
77.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
fuldaut. klima, fartpilot, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, håndfrit til mobil, aux tilslutning, usb-c tilslutning, parkeringssensor (for), isofix, 8 airbags, automatisk nødbremsesystem, esp, udv. temp. måler, tågelygter, el-sidespejle m/varme, 17" alufælge, læderrat, bilen leveres nysynet og serviceret, kun 760 kr halvår i grønafgift, gerne bytte, evt uden udbetaling.
Ring for fremvisning og mere info.
Velkommen til Michael Andersen Biler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 120.920 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 330 liter |
| Vægt | 1.086 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 8 airbags | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Antispin | Håndfrit til mobil |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
|---|---|
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |