Skoda EnyaqiV RS Coupé 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 520 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Ønsker du en fuldt udstyret Skoda Enyaq iV RS Coupé 5d, så kunne denne helt sikkert være noget for dig! Her får du køreegenskaber i topklasse samt luksusudstyr udover det sædvanlige!
Highlights:
- Sportsundervogn
- Opvarmet sprinklerdyser
- El indst. forsæder m. memory og massage i førerside
- 360° kamera
- Adaptiv fartpilot
- Keyless Advanced
- LED for- og baglygter
- Adaptive forlygter og kurvelys
- Svingbart træk
- Apple Carplay / Android Auto
- El opvarmet multifunktionsrat med tiptronic
- Sædevarme i front/bag
- Aut. nedbl. bakspejl
- Head-up display
- 21" alufælge
- El panoramasoltag
- Fjernlys- og vognbaneassistent
- Ambiente belysning
Mulighed for udvidet garanti!
FINANISEL LEASING:
Udbetaling DKK: 40.000, - + moms
12 mdr. á DKK 3.599, - + moms
Restværdi: 220.000,- + moms ex afgift
OPERATIONEL LEASING
Udbetaling DKK: 40.000, - + moms
36 mdr. á DKK 4.999, - + moms
25.000 km årligt.
Vi indestår for restværdien!
Andet udstyr:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, massage i forsæder, ambiente belysning, 21" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, 3 zone klima, aircondition, fuldaut. klima, varmepumpe, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, centrallås, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, kurvelys, adaptive forlygter, mørktonede ruder i bag, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, automatisk lys, esp, airbag, dæktryksmåler, vognbaneassistent, træthedsregistrering, stemmebetjening, nøglefri adgang, alufælge
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 544.717 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.180 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Airbags | Kurvelys |
|---|---|
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Massage i forsæder |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.599 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden83.188 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 220.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet