Skoda Enyaq85 iV Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2026 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 575 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🚗 Drømmebilen er tættere på, end du tror! 🚗 💰 Attraktiv finansiering: ✅ Variabel rente KUN 1,99% ✅ Fast rente KUN 2,49% 📌 Gælder for elektriske & plug-in hybridbiler op til 3 år 📞 Kontakt os i dag, og få en skræddersyet beregning på din nye bil! 📞 Nu kan du blive den heldige ny ejer af denne veludstyrede og rummelige Skoda Enyaq 85 Premium! 11kW 3-faset AC Opladning Op til 135kW DC Opladning WLTP Rækkevidde op til 562km Udstyr såsom: Matrix LED Forlygter Elektrisk justerbart fører m. memory LED Baglygter m. dynamisk blinklys Adaptiv fartpilot 3-Zone klimaanlæg Sædevarme for Varme i rat Bakkamera Parkeringssensor for Parkeringssensor bag Elektrisk bagklap m. fodåbning Keyless Advanced nøglefri døre / start Trådløs tlf. opladning Trådløs Apple Carplay Trådløs Android Auto Blindvinkelsassistent Nødbremseassistent Vognbaneassistent Massage i førersædet Og MEGET mere!
____Strandvejens Auto_____
✔️Attraktiv Finansiering Med- & Uden Udbetaling!!
✔️ 5 Stjerner På Trustpilot
✔️TopDanmark forsikring tilbydes
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.141 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| Dynamisk blinklys i bag | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | Varme i rat |
| El indst. førersæde m. memory | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle |