Skoda Enyaq85 iV Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 573 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
svingbart træk (manuel), glastag, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, integrerede rullegardiner, mørk loftbeklædning, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, lygtevasker, airbag, esp, stemmebetjening, delkunstlæderindtræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.516 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.187 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 413 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
|---|---|
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fod betjent bagklap | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Trådløs mobilopladning |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Varme i rat |
| Integrerede rullegardiner | Varmepumpe |