Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 108.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 517 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 143 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 27 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
🔧 Highlights
• Panoramatagsystem
• Keyless Advanced
• Blindvinkelassistent
• Matrix-Beam
• lys-/regnsensor
• Automatisk afstandsregulering
• Apple Carplay / Android Auto
• Headup Display
• Sport-komfortsæder
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, 20" alufælge, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, matrix led forlygter
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 442.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |