Skoda Enyaq80 iV Sportline 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Skoda Enyaq 80 iV Sportline er en elbil med et sporty udtryk og en behagelig, rolig køreoplevelse. Kabinen er rummelig og indrettet med fokus på komfort og overskuelig betjening, og bilen fungerer godt både i byen og på de længere ture.
Beskatning fra kun 2.899,- pr. måned!
Highlights:
- Sportspakke
- Sport-komfortsæder i front
- Memory i førerside
- Keyless Advanced
- Parkeringsassistent IPA
- Assisted Drive Plus
- Vognbane- og vognbaneskiftassistent
- Svingbart træk (elektrisk)
- Varme i rat
- El-panoramasoltag
- El-bagklap
- 21" alufælge
- Matrix LED forlygter
- Adaptiv fartpilot
- Aut. nedbl. bakspejl
- 360° kamera
- Ambiente belysning
- Trådløs mobilopladning
- Apple Carplay / Android Auto
Mulighed for udvidet garanti!
FINANISEL LEASING:
Udbetaling DKK: 40.000, - + moms
12 mdr. á DKK 3.599, - + moms
Restværdi: 229.000,- + moms ex afgift
OPERATIONEL LEASING
Udbetaling DKK: 40.000, - + moms
36 mdr. á DKK 4.999, - + moms
25.000 km årligt.
Vi indestår for restværdien!
Andet udstyr:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, digitalt cockpit, alcantaraindtræk, svingbart træk (elektrisk), varme i rat, glastag, el indst. førersæde m. memory, sædevarme, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri tænding, el betjent bagklap, aut. nedbl. bakspejl, el-klapbare sidespejle, dæktryksmåler, vognbaneassistent, 21" alufælge, matrix led forlygter, led baglygter, adaptiv fartpilot, 3 zone klima, 360° kamera, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), stemmebetjening, skiltegenkendelse, ambiente belysning, områdebelysning, tågelygter, mørktonede ruder i bag, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, navigation, dab radio, fjernlysassistent, tagræling, trådløs mobilopladning, isofix, træthedsregistrering, justerbar lændestøtte, el-soltag, sportssæder, blindvinkelsassistent
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 474.449 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 3 zone klima | Læderrat |
| 360° kamera | LED baglygter |
| ABS-bremser | Matrix LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Alcantaraindtræk | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Ambiente belysning | Navigation |
| Android auto | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Områdebelysning |
| Automatgear | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-soltag | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | Trådløs mobilopladning |
| Isofix | Træthedsregistrering |
| Justerbar lændestøtte | Varme i rat |
| Klimaanlæg, 3-zonet | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.599 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden83.188 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 229.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet