Skoda Enyaq80 iV 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 534 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
Elektrisk info:
🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 426 km.
🔋 Opladningstid 10-80 % via DC-hurtigladning: 28 min.
🔋 Batterikapacitet: 58,00 kWh
Nogle af bilens højdepunkter:
⭐ Fuld led forlygter
⭐ Fartpilot
⭐ Apple CarPlay / Android Auto
⭐ Klimaanlæg 2 zone
⭐ El-foldbare spejle m. varme
⭐ Sædevarme/ Rat varme
⭐ Parkeringssensor for og bag, samt bakkamera
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler, står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priser starter fra kun 130,- pr. måned! 💰
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden betaling! 🏦💲
💼Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte! ♻️
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og Tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk at du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀✨
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 392.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 2.042 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Motorkabinevarmer |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk forvarmning af batteri | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| City steering | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot |