Skoda Enyaq60 iV Lounge 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 58,3 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 179 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Bilen står i 7430 Ikast - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
HIGHLIGHTS
- Læderindtræk
- Bakkamera samt parkeringssensorer bag og for
- Skiltegenkendelse
- Vognbaneassistent
- Blindvinkelassistent
- Fjernlysassistent
- 2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
- Varmepumpe
- "Crystal lightning" Matrix LED forlygter
- Kabinevarmer – programmerbar opvarmning af kabinen til ønsket temperatur før turen
- Trådløs Apple Carplay/Android Auto
- Multifunktionslæderrat med varme
- Automatgear med paddleshift
- 20" alufælge
- Navigation- Trådløs mobilopladning
Nye 19" vinterdæk kan evt. indgå i en handel. Nypris ca. 10.000 kr.
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.923 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Varmepumpe |
| Isofix | Vognbaneassistent |