Skoda Elroq85 iV Premium 5d
Kontantpris
329.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2025 |
| Kilometertal | 1.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 576 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
svingbart træk (manuel), varmepumpe, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, stofindtræk, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, 3 zone klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.044 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 606 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fod betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Helårshjul | Varme i bagsæde |
| Højdejust. forsæde | Varmepumpe |