Skoda Elroq60 iV Premium 5d
Kontantpris
293.980 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | -/- |
| Kilometertal | (ny bil) |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 426 km |
| Batterikapacitet | 59,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Fabriksny Skoda Elroq 60 Premium Pakke . Klar til levering.
Farve: Koksgrå - Graphite Grey
Indtræk: Studio (sort/grå stofkabine)
Udstyr
✅ Elektrisk rækkevidde: 570 km (WLTP)
✅ 5 års / 150.000 km garanti
✅ Anhængertræk, svingbart
✅ 19” alufælge
✅ Pre-conditionering af batteri
✅ Adaptiv fartpilot m. travel assist
✅ Varmepumpe
✅ Lynopladning
✅ Apple Carplay / Android Auto (trådløs)
Premium pakke:
✅ El-bagklap med virtuel pedal
✅ Matrix LED High forlygter
✅ Side airbags for og bag + gardin- og centerairbag
✅ LED High baglygter med animeret lysfunktioner
✅ Bagagerumsafdækning med bagagenet
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 174 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 2.286 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Digitalt cockpit |
|---|---|
| Automatgear |