Skoda Citigo1,0 MPi 60 Ambition 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
ÅBNINGSTIDER I PÅSKEN
TORSDAG-FREDAG 10,00-15,00
LØRDAG LUKKET
SØNDAG-MANDAG 10,00-15,00
📍Skoda Citigo 1,0 60 Ambition 5d
💡UDVALGT UDSTYR FRA BILEN
✅ Bluetooth telefon m. Musik - Større skærm / Display
✅ Alufælge
✅ Aircondition
✅ Leveres Ny-synet
✅ LED Kørelys
✅ El-Spejle m. Varme
✅ El-Ruder
✅ Start / Stop
💡HOS AUTOHUSETSILKEBORG KAN VI ALTID HJÆLPE DIG MED:
✅ FINANSERING MED & UDEN UDBETALING
✅ EUROPADÆKKENDE GARANTI 12/24 MDR.
✅ TOPVEJLEDNING PRIVATE & ERHVERV: TRUSTPILOT-SCORE 4,9/5
✅ ALLE BILER LEVERES NY-SYNET
🔍 Vi tager gerne din bil i bytte - Se Mere På www.autohusetsilkeborg.dk
📞 Kontakt os gerne og få et uforpligtende tilbud. Undgå at køre forgæves - Ring gerne i forvejen,
🕖 ÅBENT ALLE HVERDAGE FRA 10-17:00, LØRDAG EFTER AFTALE 🕖 SØNDAG FRA 11-15:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| AUX tilslutning | Isofix |
| Bagagerumsdækken | LED Kørelys |
|---|---|
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |