Skoda Citigo1,0 60 Ambition GreenTec 5d
Kontantpris
47.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 175.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
Utrolig flot og velkørende Skoda Citigo
Årgang: 2017
Km: 175.000
Tidligere reg.nr: BG68614
Ring inden besigtigelse – så du ikke kører forgæves.
☎️Tlf: 61 99 42 00 Eller 41 16 19 77
Diamantsæder✅
Bluetooth✅
AC✅
Faceliftet✅
Nysynet den 30-03-2026, uden anmærkninger✅
Tidligere undervognsbehandlet✅
Der medfølger sommerdæk🛞
Intet rust ved tankdæksel
Forvent almindelige brugsspor
Udstyr:
, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. førersæde, mørktonede ruder i bag, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, dab radio, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 111.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Automatisk lys | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| DAB radio | Mørktonede ruder i bag |
| Dæktryksmåler | Musikstreaming via bluetooth |
| Fjernb. centrallås | Sædevarme |
|---|---|
| Håndfrit til mobil | Tonede ruder |