Skoda Citigo1,0 60 Ambition GreenTec 5d
Kontantpris
77.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2017 |
| Kilometertal | 134.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
bil nr.: 10269
Velholdt 1 ejers Skoda Citigo 1,0 60 Ambition - undervognsbehandlet fra ny & flot service historik!
Fartpilot
Sædevarme
Aircondition
Multifunktionsrat
Håndfrit til mobil
Musikstreaming via bluetooth
Dinitrol undervognsbehandlet fra ny
højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fjernb. centrallås, el-ruder, sd kortlæser, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, abs, abs, servo.
Synet d. 11-11-2025 ved km. 130.000 km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 111.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 940 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Dæktryksmåler | Musikstreaming via bluetooth |
| El-ruder | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | SD kortlæser |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås |